Telefon: (+90) 392 815 60 08
 

About Us Hakkımızda

HAKKIMIZDA

Otelimiz; M.Ö. 10. yy. kurulmuş Girne (Kyrenia) şehrinin kalbinde, geçmişin izlerini günümüze taşıyan, tarihi Girne limanındaki en görkemli ve güzel konak olma ayrıcalığına sahiptir. 1889 yılında inşa edilmiş, 1976 yılında özel bir konaktan otele dönüştürülmüştür. Bir dönem kapalı kaldıktan sonra yenilenerek, Haziran 2015 tarihinde hizmete açılmıştır.

Antik taş yapı özelliği korunarak hassas bir şekilde restore edilen bu otel hem müşterileri hem de ziyaretçileri için adeta geçmişe açılan bir pencere olma özelliği taşımaktadır.

11 adetDelux ve Suit odasında özenle seçilmiş ve sıradışı antikalarla dekore edilmiş, değerli mobilyalar, avizeler, duvar saatleri, hatta bazı yağlı boya tablolar bulunmaktadır. Bu antik taş duvarlarla örülü, canlandırıcı ve büyülü atmosferde konaklarken kendinizi hem tarihin içinde, hem de evinizde gibi hissedeceksiniz.

Yüksek tavanlı, antika mobilyalı şık oda ve süitlerin yanı sıra, geleneksel menüsü ile antik avlu bahçesinde yer alan restaurantımız aynı samimi hizmet anlayışı ile hizmet vermektedir.

Tarihi Girne Kalesi’ninin hemen yanında, , denize 30 metre mesafede, şehrin alış veriş merkezine ve Girne Limanı’na sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde bulunan otelimizde kendinizi ayrıcalıklı hissedeceksiniz.

Girne

Hiç şüphesiz ki Girne, Akdeniz’in en gizemli ve güzel şehirlerinden birisidir. Kıbrıs Adası’nın kuzey kıyısında Beşparmak Dağları ve deniz arasındaki dar kıyı şeridinde yer alan Girne, gerek konumu gerekse tarihi ve doğal güzellikleriyle büyülerken, turistik tesislerinde en yoğun bulunduğu şehirdir. Deniz kenarında yer alan kentin hemen gerisinde Girne Sıra dağlarında, adanın iç bölgelerine geçişine imkan veren bir boğaz yer alır.

Girne, dinlendirici bir tatil için Akdeniz’in en ideal ve ender yerlerinden biridir. Eski yapıların muhafaza edildiği, şehrin en güzel yerlerinden biri ve simgesi olan liman at nalı şeklindedir. Limanın çevresinde bulunan eksi Venedik, Osmanlı ve İngiliz Sömürgesi Dönem binaları, restorantları ve yatları ile apayrı bir güzelliğe sahiptir.

Tarihi yerler bakımından da Girne Bölgesi ziyaretçilerine zenginliklerini sunar. Tarihi Liman, Girne Kalesi, Butik Gemi Müzesi, St. Hilarion Kalesi ve Bellapais Manastırı görülmeye değer tarihi yerlerden bazılarıdır.

Girne Limanı’nın hemen yanında yer alan tarihi Girne Kalesi turistlerin en önemli uğrak yerleri arasındadır. Kıbrıs’ taki en sağlam ve en büyük kale durumundaki Gİrne Kalesi, Bizans, Lüzinyan ve Venedik Dönemi’nin izlerini taşır. Kalede Akdeniz’deki en eski ikinci batık ticaret gemisi yanında Lüzinyan zindanları, Vrysi Neolitik Yerleşim yeri canlandırması, Akdeniz Köyü Mezarı, Kırnı Köyü Mezarı ve Lüzinyan ile Venedik kuleleri gezilebilir.

Kıbrıs / Girne

Otelimize Rezervasyon

Bize Yazın. Kıbrıs'ta siz sevgili misafirlerimizi tarihi antik otelimizde ağırlamaktan onur duyarız.

Haberdara Kayit Olun: